Sibel'in Lezzetleri Hakkında

sssMerhabalar. Ben 17 Ağustos Balıkesir Gönen Sarıköy doğumlu Sibel. Volkan’ın ve Caner’in annesi. Babam memur annem ev hanımı. İlk öğrenimimi  Gönen  Şehit Rahmi İlkokulu’nda tamamladım. Ardından, Edirnekapı Kız Orta Okulu’ndan mezun oldum. Liseye Sağmalcılar Lisesi’nde başladım. Gönen Ömer Seyfettin Lisesinden mezun oldum. Kocaeli Aşçılık ve Pastacılık Yiyecek İçecek İşletmeciliği bitirdim. Kocaeli Ticaret Odasının açmış olduğu kadın girişimciler eğitimini başarıyla tamamladım.

Memleketim Gönen’in iğne oyaları, şifalı kaynak suları, kaplıcaları, dünyaca ünlü pirinçleri, peynirleri ve süt ürünleri ile ünlüdür. Verimli topraklarından her türlü ürün elde edilir. Dolayısıyla yöresel yemek çeşitleri çok geniştir. Böyle bir zenginliğin içinde hayata ilk adımlarımı attım. Yemekler ve pastalar ilgi alanımdı. Zamanla büyük annelerimden miras kalan yemek tariflerinin de o insanlarla beraber yok olduğunu üzülerek gördüm. Benim için geçmiş ve gelecek kuşaklar arasındaki en önemli bağlardan biri kaybolup gidiyordu. Çevrem ve arkadaşlarım ile paylaştığım lezzetler günün birinde yok olup gidecekti.
O yüzden bu sayfaya geleceğe miras olan yemek tariflerimi kalıcı hale getiriyorum. Doğal yiyeceklerle beslenen sağlıklı bir nesil için herkesin çorba da tuzu bulunması gerektiğini düşünüyorum. Bazen bir pazar sabah kahvaltınızda bu sayfadan sizlere ‘Günaydın‘ diyeceğim. Bazen ekonomik olarak ne yapabilirim dediğinizde bütçeye uygun tariflerim sizi bekliyor olacak. Habersiz misafir geldiğinde ilk Sibel’in Lezzetleri aklınızı gelecek.
Unutmayın yemek pasta ve kurabiye tarifleri sadece mideye değil göze ve kalbe de hitap ediyorlar. Geçmişten geleceğe kurulan bu lezzetli köprüde, herkese afiyet bal olsun.
Sevgiler…
Sibel’in Lezzetleri
(Visited 2 times, 1 visits today)